Makale

2. el araba da Google da en çok aranan kelimelerden oldu.

2. el araba da Google da en çok aranan kelimelerden oldu.

Hasan Korkmaz | 18 Haziran 2018 |

Türkiye'de interneti kullanan milyonlarca insan acaba internette en çok hangi kelimeleri arıyor diye merak ettik Araştırdık çok ilginç insanlar en çok Google kelimesini aramışlar Facebook YouTube kelimelerini aramışlar aslında burada garip bir vaziyet var zira örnek Facebook sosyal medya sitesi ve zati direk ismini bildiğimiz halde Acaba neden ısrarla facebook kelimesini Google'da arıyoruz.

Dolaysız ismi de yazılabilir bu bizim insanımızın herhalde biraz tembel olduğundan kaynaklanıyor veyahut öyle daha kolayına geliyor muhtemelen site sahibi Ben olsam herhalde Buna can sıkarım niçin sitemin ismini bilmiyorlar mı adresini bilmiyorlar mı acaba diye daha sonra buna benzer olarak yeniden aynı YouTube gibi kelimeler aranması yapılmış bunun yanında hava durumu gibi ve duyuru sitelerinin aramaları yapılmış Şayet ki Facebook arıyorsanız YouTube arıyorsanız direk ismini yazmak Başka bir deyişle Google'da aramak yerine domain ismini yazmak daha mantıklıdır Bunun yerine Şayet ki hava durumu öğrenmek istiyorsanız Ankara hava durumu bugün nasıl diye yazmak daha mantıklıdır.

 Çünkü Google 2012 seneninde yaptığı bir Algoritma aktüellemesi ile kısa kelimeler yerine uzun kelimeleri Google'da daha ön tasarıya çıkarıyor Siz arama yaparken içerisinden kısa kelimeyi yazabilirsiniz o zaten uzun tümcelerin içerisinden alıp size getiriyor ikinci el ilan arıyorsanız örnek 2. El arabayazabilirsiniz ya da 2. El araç Şayet tümcelerin birisi Türkiye'de alınabilecek ikinci el araç ücretleri ne kadar diye yazılmış veya girilmiş bir tümce varsa bunu otomatik olarak sizin zaten karşınızda getirecektir.

Bunun gibi ikinci el otomobil ikinci el daire 2. El emlak ilanı gibi bu tarz dolaysız olarak web sitesi isimi olmayan kelimeleri yazmak Google'da arama yapmak daha mantıklı bir yazıda okumuştum Google'da Tabii bu aramalarla alakalı istatistikler tuttu Yollar dolayısıyla daha doğru neticelere erişmek için Google açısından Facebook Google ya da ta YouTube kelimelerini yazıp aramak yerine internette

Direk ismini yazmak daha doğru ki bu firmalarda istatistikler tutuyorlar doğru istatistik neticelerine erişebilmeleri için daha belirleyici raporlar alabilmeleri için u şekilde Google'da veya da İnternette arama yapmak daha mantıklı olacaktır.