İsale hattı su darbe hesabı ve projelendirme İlan Numarası : #18204

10,10 TL

Türkiye / Ankara / Çankaya

İlan Numarası
#18204
Eklenme Tarihi
15 Eylül 2019

Sayın İlgili, Tarafımdan yapılan Bilgisayar Programı; “Sulama ve İçmesuyu amaçlı Terfi Merkezlerinin, terfili ve cazibeli isale hatlarının, Boyutlandırılmasını, Teknik Kontrolünü ve Su Darbesi Hesabını Yapmaktadır”.

 

Bilgi girişi ve sonuçlar bölümünde bilgi girişi yapıldığında;

İsale hattı (Terfi veya cazibeli) profil çizim bölümünde isale hattı boyu ve verilen noktalardaki boru eksen kotlarını girerek isale hattı profili çizildiğinde;

 

Bütün hesapları otomatik yapıp, istasyonun durumu hakkında bizi bilgilendiriyor, istasyon isale hattı basınç dağılım diyagramlarını çiziyor ve kazan gerekliyse kazan hacmini ve darbe kontrol vanası basıncını hesaplayıp veriyor. Bu program istasyonun teknik ve ekonomik verimliliğini kontrol amacıyla da kullanılabiliyor.

 

Bilgilerin girilmesine bağlı olarak, Program otomatik olarak ekipmanla ilgili Gerekli özellikleri: Pompa dizayn manometrik basma yüksekliğini (Hm), pompa ve motor güçlerini, terfi merkezi mevcut Net Pozitif Emme Yüksekliğini (NPSHR), borulamanın Nominal Çap (DN), Nominal basınç (PN), Malzeme sınıfı, et kalınlığı, hız, kayıp, vb parametreler ile terfi hattı dayanımını hesaplamakta; sistemi (pompa-motor-isale hattı) boyutlandırmaktadır. Program terfi merkezi ve isale hattındaki su darbesini hesaplayıp, isale hattı basınç dağılımını ve hava kazanı gerekmesi durumunda kazan kapasitesini, darbe kontrol vana kapasitesini; basınç dağılımlarını grafiksel ve değer olarak vermektedir. Program verilerin değiştirilmesi ile elde edilecek sonuçların anında mukayese edilmesine imkan vermektedir. Ayrıca sistemin (pompa-motor-isale hattı) Enerji sarfiyatı hesabını yaparak, girilecek bilgilere bağlı alternatif çözümler arasında optimum enerji sarfiyatı mukayesesi ve dolayası ile maliyet mukayesesi yapılmasına imkan vermektedir.

 

Bilgilerin doğru girilmesine ve sonuçların doğru yorumlanmasına bağlı olarak bu Program Terfi ve cazibeli isale hatlarının Projelendirilmesini, Teknik Kontrolünü ve Su Darbesi Hesabını Yapmaktadır”.

 

Terfi merkezleri, Terfi ve cazibeli isale hatlarının Projelendirilmesini, Teknik Kontrolünü ve Su Darbesi Hesabını yaptırmak isteyen firmalara bedeli karşılığında mühendislik, teknik destek ve danışmanlık hizmeti vermek istiyorum.  

 

Program ayrıca satılıktır.

 

İlgilenenler benimle irtibat kurabilir.

 

Bu iletiyi kurumunuz ilgili birimine iletmeniz ricasıyla saygılar, iyi çalışmalar.

 

Hazırlayan ve sahibi

Ergül REİS 

Makina Mühendisi

 

Tlf: 05363240285

Email: Ergul-r@hotmail.com

patronumdan.com, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya özen gösteriniz.