10 adımda aracınızı satmak 08 Ağustos 2019

10 adımda aracınızı satmak

Aracınızı satmakla ilgileniyorsanız, en iyi fiyata satılan aracı hızlı ve kolay bir şekilde almanız için ipuçları. Bu nedenle, PATRONUMDAN.COM  satış sürecinde size yardımcı olmak için 10 adımlık bir liste hazırladı. Bu liste ayrıca, aracınızı satarken hata yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olacak bir kontrol listesi olarak da kullanılabilir!

Adım 1: Kullanılmış araba pazarının nasıl göründüğü ve çalıştığı hakkında kendinizi bilgilendirin

Arabanızı satmadan önce ilk adım, ikinci el araba pazarının ve bugün ne satıldığını bulmaktır. Fiyat resmi hakkında bir fikir edinmek için benzer araba satan başkaları için internette arayın. Bu aynı zamanda kendinize satmak istedikleriniz için piyasada hangi rekabetin olduğuna dair iyi bir fikir verir.

2. Adım: Rekabetçi bir fiyat seçin

Aracınızı fiyatlandırmak, aracınızı satarken en önemli adımlardan biridir. Çok yüksek bir fiyat belirlerseniz, risk, kimsenin araba satın almakla ilgilenmemesidir ve çok düşük bir fiyat belirlerseniz, kazancınızın bir kısmını kaybedersiniz. Piyasadaki benzer otomobillerin hangi fiyatlara satıldığını bakarak, takas yapabilir ve aracınıza uygun makul bir fiyat bulabilirsiniz.

3. Adım: Arabalar dahil

Potansiyel bir alıcının ilk izlenimi büyük bir fark yaratacaktır. Bu nedenle, aracın mümkün olan en iyi ilk izlenimi vermesini sağlamanızı tavsiye ederiz. Tekerleklerin, lastiklerin, koltukların ve aracın dış yüzeyinin iyi durumda olduğundan emin olmak için fazladan zaman eklemek aracınızı daha hızlı satmanıza yardımcı olabilir.

4. Adım: Nerede reklam verilir?

Arabanızı yerel bir gazetede ilan ederek veya park yerlerine notlar koyarak, aracınızı almaya çalışırken size daha fazla yardımcı olacak alıcılara ulaşabilirsiniz. İnsanlara ulaşmanın en etkili yolu, internet üzerinden kullanılmış arabalar veya sosyal medya için farklı web sitelerini kullanabilmenizdir.

5. Adım: Satan bir reklam nasıl oluşturulur

Reklamınıza eklenecek en önemli şey: otomobilin fiyatı, markası, yılı, modeli ve rengi. Ayrıca, aracın hangi durumda olduğunu da açıklayabilirsiniz. Ayrıca, aracın daha hızlı satılmasına yardımcı olabilecek, aracın dış tarafında keskin ve net fotoğraflar elde etmek büyük bir avantajdır.

Adım 6: Potansiyel alıcıların arabaya bakmalarına izin vermek

Bu, satış sürecinde en fazla zaman alan adım olabilir. Otomobili kontrol etmeye gelmeden önce potansiyel müşterilerin bir resmini almaya çalışarak başlayın. Arabanızla gerçekten ilgilenmeyen biri sadece zamanınızı boşa harcıyor olabilir. Birinin arabanızı test etmesine izin vermeden önce, söz konusu kişinin ehliyetine sahip olduğundan emin olun. Ayrıca, alıcı tarafından sorulan tüm sorulara dürüst ve açık cevap vermeniz önemlidir.

Adım 7: Aracınız için EXPERTİZ  raporunu sunun

Aracınızın EXPERTİZ raporunu potansiyel alıcılara göstererek, masadaki tüm kartlara sahip olduğunuzu ve dürüst bir anlaşma yapmak istediğinizi gösteriyor. Otomobilin araç geçmişini tarafsız bir kaynaktan görüntülemek, potansiyel alıcılara daha iyi güven vermenin bir yoludur.

Adım 8: Fiyatı pazarlık

Bir alıcı, aracı satın almakla ilgilendiklerini söylediğinde, genellikle fiyat teklifi verir ve burada gerçek müzakere başlar. Başlangıç ​​fiyatına sıkı sıkıya bağlı kalmak, alıcıda feragat sorusuyla sonuçlanabilir. Bunun seni umudunu kaybetmesine izin verme! Başka bir alıcı, hayal ettiğiniz fiyatla daha uyumlu bir fiyat üzerinde anlaşabilir.

Adım 9: Komplikasyonlarla nasıl baş edilir?

Arabanızı satarken, son bir satın alma kararı alınmadan önce alıcının otomobilin alıcının tamircisi tarafından incelenmesini istemiş olabilir. Aracın tamir edilmesi gerektiği ortaya çıktığında, bunları ödemeyi kabul edebilir ya da fiyatı yeni alıcıyla paylaşabilirsiniz. Öte yandan, en başından beri otomobili olduğu gibi fiyattan satmak istediğini söylemiştin.

10. Adım: Satın alma işlemini yapma ve anahtarları teslim etme

Kullanılmış araba satışı için geçerli olan mevzuat ülkeye göre değişir. Satış işleminin doğru yapıldığından emin olmak için, aracın yeni sahibinin üzerine yazması için gereken tüm şartları yerine getirip getirmediğinizi görmek için İsveç Ulaştırma İdaresi'ne danışmalısınız. Ayrıca, ödemenin güvenli bir şekilde yapıldığından emin olun.

Satış sürecindeki son adım, anahtarları resmi olarak yeni sahibine teslim etmektir. İkinci el araba satmak her iki taraf için de ideal bir 'kazan-kazan' anlaşması olmalıdır.